Sylwester Libiąż Tło Rezerwacja

Atrakcje okolicy

Strona główna » Atrakcje okolicy

Winnica Libiąż

Cały kompleks winny rozpościera się na słonecznym wzgórzu o wysokości ponad 324 m n.p.m. w południowo-zachodniej części miasta Libiąż. Podłoże żyznej, wapiennej gleby i warunki atmosferyczne tworzą korzystny mikroklimat do rozwoju winorośli. Można tu znaleźć wyrafinowane, wytrawne wina z kilkunastu odmian: Regent, Hibernal, Muskat Odeski i wiele innych. Winnica organizuje degustacje regionalnego wina i smakołyków od lokalnych rzemieślników, spacer po winnicy i winiarni z prezentacją etapów i technik produkcji oraz sesje zdjęciowe.

Więcej informacji: www.winnicalibiaz.pl

Energylandia

To największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 43 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator.

Więcej informacji: www.energylandia.pl

Zatorland

Park Zatorland to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę. To kompleks trzech tematycznych parków: Parku Dinozaurów, Parku Owadów i Parku Mitologii. Rozrywki dostarczy Lunapark. Każdy z nich jest niezwykłym miejscem umożliwiającym poznanie tajemnic odległej przeszłości, fascynujących historii czy odkrywania niezwykłej przygody. To również przestrzeń do wypoczynku i wspaniałej zabawy dla całej rodziny.

Więcej informacji: www.zatorland.pl

Park Miniatur

Park Miniatur Świat Marzeń to niezwykłe miejsce, w którym podczas podróży przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk będziesz podziwiać miniaturowe budowle charakterystyczne dla każdego z tych państw. Znajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego.

Więcej informacji: www.parkminiatur.com

Ośrodek Ikarion: spacer z alpakami, jazda konna

W położonej niedaleko Libiąża miejscowości Bobrek można spędzić bezstresowo czas w towarzystwie łagodnych zwierząt. Przebywanie z alpakami ma działanie terapeutyczne. Alpakoterapia polecana jest każdemu, kto chciałby ukoić nerwy, a mieszkające Ośrodku Ikarion zwierzaki mogą wywołać uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Dodatkowo ośrodek nastawiony jest na kompleksową rehabilitację opartą na hipoterapii, masaże, jazdę konną w formie rekreacyjnej i sportowej. Zajmuje się organizowaniem zoo półkolonii, półkolonii jeździeckich, urodzin z alpakami, kucykiem i w mini zoo.

Więcej informacji: www.ikarion.pl

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

Obóz Auschwitz to były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady. Dla świata stał się symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. To miejsce pamięci, które każdy powinien zobaczyć. Z racji dużego zainteresowania polecamy zajrzeć na stronę www.auschwitz.org 
i zarezerwować dogodny termin zwiedzania.

Muzeum Wódki Jakob Haberfeld

Jesteś ciekaw jak produkuje się wódkę? Chcesz poznać historię polskiego przemysłu monopolowego, którego jednym z głównych architektów był Jakob Haberfeld? A może chcesz odnaleźć nuty smakowe występujące w różnego rodzaju alkoholach? To i wiele więcej do zobaczenia w Muzeum Wódki Jakob Haberfeld w Oświęcimiu, dokładnie w miejscu dawnej Parowej Fabryki Wódek i Likierów, która w Oświęcimiu funkcjonowała od 1804 roku.

Więcej informacji: www.jakobhaberfeld.pl

Geosfera

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej znajdujący się w dawnym kamieniołomie Sadowa Góra, w Jaworznie. Powstanie ośrodka miało związek ze znalezieniem w tym miejscu kości notozaura-żyjącego w okresie triasu drapieżnego prajaszczura. Dno kamieniołomu okazało się prawdziwym rarytasem geologicznym. Znajdujące się tam pofalowane wapienne dno morza triasowego, czyli megariplemarki, to skamieniały zapis przetaczających się w tamtym okresie potężnych huraganów tropikalnych. Dzięki temu można dziś w GEOsferze znaleźć szczątki szkieletowe szkarłupni, małży, głowonogów, ryb i gadów. W GEOsferze posadzono ponad czterdzieści tysięcy roślin, a powstały w ten sposób ogród sensoryczny jest jednym z największych w Europie. Na terenie ośrodka znajdują się plac zabaw, olbrzymi, ruchomy globus, sztuczne jeziorko, przy którym można odpocząć na leżakach i miejsce na ognisko. Grupy chcące skorzystać z zajęć w GEOsferze nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa. Wystarczy zadzwonić do ośrodka i umówić się na niesamowicie ciekawe lekcje geologii, botaniki lub geografii. Na ten moment ośrodek dysponuje blisko trzydziestoma różnymi zajęciami tematycznymi.

Zajęcia dostępne są również dla osób prywatnych w dni robocze, od 8.00 do 16.00, przy wcześniejszej rezerwacji pod nr tel. 518 302 011.

Park Gródek

To miejsce nazywane jest potocznie przez turystów: Polskie Malediwy/Śląska Chorwacja.Park Gródek znajduje się w północno- wschodniej części Jaworzna, w dzielnicy Pieczyska. Szukając tego miejsca w nawigacji, należy wpisać ulicę Jana III Sobieskiego w Jaworznie. Tym sposobem dotrzecie Państwo do jednego z bezpłatnych parkingów znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie parku. W II połowie XX wieku znajdowała się tu kopalnia dolomitu. Zwiedzanie ułatwia świetna infrastruktura. Rozbudowane ścieżki, tablice dydaktyczne, a największą atrakcją tego miejsca są kładki prowadzące po tafli wody Stawu Wydra. Turkusowy kolor tego stawu wraz z pomarańczowym kolorem skarp go otaczających to widok, który na długo pozostanie w Waszej pamięci po wizycie w tym miejscu. Wstęp do Parku Gródek jest bezpłatny i możliwy przez całą dobę.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

W naszej ofercie

Niepowtarzalny klimat i obsługa resturacji oraz pokoje gościnne w Libiążu

Serdecznie zapraszamy
Niepowtarzalny klimat, wyborne jedzenie, wypoczynek

NATA

Restauracja Pokoje Gościnne
ul. 1 Maja 13 B, 32-590 Libiąż

tel.: 32 627 46 22
e-mail: restauracja@nata-libiaz.pl

Wyjście
Wyjście
Przyjazd:
Wyjazd:
Przewiń na górę